Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Wewnętrzny czujnik temperatury w pomieszczeniu z listwą zaciskową

Czujnik pokojowy

17 produits

W pomieszczeniu lub na zewnątrz regulacja temperatury to sprawa, która dotyczy nas wszystkich. Aby pomóc firmom i domom w utrzymaniu komfortu cieplnego przez cały czas, firma Guilcor przedstawia czujniki pokojowe.

Wszystko o
czujniki pokojowe

Czujniki te służą do pomiaru temperatury otoczenia wewnątrz lub na zewnątrz. Mogą być używane do wyświetlania mierzonej wartości lub do podłączenia do systemu zarządzania budynkiem. 

Nasze czujniki pokojowe to głównie bezdotykowe czujniki temperatury. Oznacza to, że wykorzystują konwekcję i promieniowanie do pomiaru zmian temperatury otoczenia.

Każdy czujnik temperatury wewnętrznej firmy Guilcor charakteryzuje się sprawdzoną jakością. 

Dzięki temu wszystkie nasze czujniki pokojowe nadają się do stosowania w budynkach, hotelach, szkołach, teatrach, biurach i domach wszelkiego rodzaju. Czujnik wewnętrzny umożliwia wówczas pomiar temperatury środowiska chronionego przed wilgocią. Mówimy też o suchej atmosferze.  

Konkretnie rzecz biorąc, zalety programowalnego termostatu pokojowego są liczne: 

  • Temperatura komfortu: ponieważ ludzie chcą jak najprzyjemniejszego komfortu, ten typ sondy doskonale spełnia oczekiwane potrzeby regulacji temperatury w pomieszczeniach. 
  • Oszczędność energii: dzięki regulacji wahań temperatury czujnik wewnętrzny pozwala oszczędzać energię. Chodzi o to, aby pomóc Ci lepiej zarządzać systemem ogrzewania elektrycznego (grzejniki bezwładnościowe, ogrzewanie podłogowe) lub nieelektrycznego (kocioł kondensacyjny lub olejowy, pompa ciepła itp.). Ta regulacja pozwala obniżyć rachunki za energię.  

W przypadku użytku w pomieszczeniach zakres pomiarowy czujnika temperatury wynosi zwykle od 0 do 50 º.

Oprócz zastosowania wewnątrz domów lub lokali, czujnik pokojowy może służyć również do pomiaru temperatury zewnętrznej. 

Jeśli potrzebujesz czujnika zewnętrznego, oto kilka informacji, które warto wiedzieć: 

  • Zakres temperatur pracy sondy zewnętrznej wynosi od -30 do 70°C, od -30 do 100°C oraz od -50°C do 100°C. 
  • Czujniki te wymagają stopnia ochrony IP65, gdy są instalowane na zewnątrz, aby wytrzymać warunki pogodowe. Wskaźnik ten odpowiada sprzętowi, który jest zarówno pyłoszczelny, jak i odporny na strumienie wody (a więc deszcz). 
  • W przypadku termometrów zewnętrznych zalecamy umieszczenie ich w najzimniejszej stronie budynku (północna lub północno-zachodnia), aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego. 

Instalacja czujnika pokojowego jest prosta.

W przypadku czujnika zewnętrznego radzimy zainstalować go na północy na wysokości odpowiadającej 2/3 budynku.

W przypadku wewnętrznego czujnika pokojowego będzie to zależeć od sposobu użytkowania pomieszczenia. Jeśli większość ludzi stoi jak korytarz, zalecamy wzrost między 160 a 180 cm. Jeśli większość ludzi siedzi, zalecamy wysokość od 80 do 100 cm. Celem jest zawsze regulacja temperatury odczuwanej przez ludzi.

Czy znalazłeś model czujnika pokojowego, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, aby złożyć zamówienie.

Nie mogę znaleźć mojej sondy , jak możesz mi pomóc?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz. 

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.