Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Czujnik temperatury do sterowania systemami grzewczymi

Sondy do systemów grzewczych

W dobie trwałej redukcji kosztów związanych ze zużyciem ciepła do ogrzewania budynków bardzo ważne jest zapewnienie regulacji jakości temperatury. Jako taki, czujnik temperatury jest nieodłącznym elementem prawidłowej regulacji ogrzewania.

GUILCOR wychodzi naprzeciw potrzebom producentów ogrzewania: kotłów, grzejników, pomp ciepła, ogrzewania podłogowego, podgrzewaczy wody i pieców na drewno.

Rzeczywiście, jesteśmy zaangażowani w rozwój i produkcję czujników temperatury dostosowanych do zastosowań naszych klientów.

Głównymi odbiorcami GUILCOR są producenci kotłów na gaz, paliwo, pellet i drewno, firmy ciepłownicze oraz firmy instalacyjno-serwisowe.

Pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej

Pomiar temperatury zewnętrznej i pomiar temperatury wewnętrznej jest integralną częścią regulacji ekwitermicznej. Na podstawie pomiaru tych temperatur system sterowania czujnikami reguluje temperaturę wody powrotnej.

Odzwierciedla również zewnętrzne efekty termiczne, takie jak ekspozycja na światło słoneczne, ciepło uwalniane podczas gotowania w kuchni itp.

Nie zdając sobie z tego sprawy, czujnik temperatury pozwala gospodarstwom domowym lub profesjonalistom zaoszczędzić energię i zaprogramować system grzewczy w celu uzyskania optymalnego komfortu cieplnego.


Pomiar temperatury urządzeń grzewczych

Kontaktowe lub przepływowe czujniki temperatury w połączeniu ze studnią zapewniają szybką reakcję i mogą być stosowane do kontroli wody powrotnej z urządzeń centralnego ogrzewania.

Niezawodność naszych produktów gwarantuje optymalną regulację termiczną Twojego kotła gazowego, elektrycznego lub olejowego. A to służy zarówno do kontroli temperatury otoczenia, jak i do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Dzięki wysokowydajnym przyrządom pomiarowym GUILCOR wspiera Cię od projektu do produkcji urządzeń grzewczych.


Czujnik do pomiaru temperatury spalin i spalin

W zależności od temperatury spalin można określić bilans cieplny palników z możliwością regulacji dopływu powietrza.

Regulacja dopływu powietrza może w prosty sposób kontrolować proces spalania i zmniejszać ryzyko przegrzania pieca i ewentualnego zapalenia sadzy w kominie.

Nasze czujniki temperatury przeznaczone są do bezpośredniego pomiaru temperatury spalin przepływających przez komin.