Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Kontaktowa sonda temperatury

Sonda kontaktowa

16 produits

Aby zmierzyć temperaturę powierzchni stałych, najlepiej jest wyposażyć się w sondę kontaktową. Wysoka precyzja, niezawodność, solidność i szeroki zakres pomiarowy to główne cechy naszych czujników kontaktowych.

Wszystko o
sondy kontaktowe

Kontaktowe czujniki temperatury mierzą własną temperaturę. Dedukujemy temperaturę obiektu, z którym styka się czujnik, wiedząc, że oba są w równowadze termicznej. Oznacza to, że nie ma między nimi przepływu ciepła. Sonda kontaktowa należy odróżnić od termometru bezkontaktowego, który wykorzystuje konwekcję i promieniowanie do monitorowania zmian temperatury.

1. Zawsze, gdy możesz uzyskać dobry kontakt termiczny z przedmiotem lub płynem

2. Jeśli oczekiwana temperatura jest niższa niż ~ 1 ° C lub wyższa niż około –700 ° C

3. Jeśli możemy zaakceptować czas reakcji dłuższy niż w przypadku innych technologii (sondy tłokowe, sondy śrubowe itp.)

Dobry kontakt termiczny oznacza, że ​​czujnik i obiekt lub płyn mają tę samą temperaturę lub są bardzo zbliżone. Zwykle dzieje się tak, gdy wymiary i masa czujnika są małe w porównaniu z wartościami mierzonymi. Musisz utrzymać ten fizyczny kontakt poprzez lutowanie, zaciskanie, klejenie lub użycie innej niezawodnej metody mocowania czujnika do obiektu.

Należy pamiętać, że w celu optymalnego wykorzystania sondy kontaktowej zalecamy uważne przeczytanie instrukcji. W szczególności w odniesieniu do warunków pracy, a mianowicie temperatury otoczenia, wilgotności względnej i ciśnienia atmosferycznego.

Sondy stykowe mogą być używane na różne sposoby: 

  • zmierzyć temperaturę obecną wewnątrz rur; 
  • wykryć zimno; 
  • wykonywać pomiary temperatury powierzchni obiektów ferromagnetycznych, substancji stałych, płaskich i gładkich, 

Oferujemy szeroką gamę stykowych urządzeń pomiarowych, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Znajdziesz w następujący sposób: 

  • czujnik termistorowy; 
  • Sonda stykowa, gładka rurka, kąt prosty; 
  • Magnetyczna sonda temperatury; 
  • Sonda termiczna z wyświetlaczem. 

W zależności od potrzeb w zakresie pomiaru temperatury z łatwością znajdziesz sondę kontaktową odpowiadającą Twoim potrzebom. I to zarówno pod względem zakresu temperatur, czasu reakcji, materiałów użytych do wykonania obudowy (stal nierdzewna, miedź, mosiądz itp.), precyzyjnej regulacji temperatury, wyświetlacza temperatury itp. 

Jeśli chodzi o niezawodne, dokładne i solidne urządzenie do pomiaru stykowego, możesz liczyć na Guilcor. Na naszej stronie prezentujemy szeroką gamę sond kontaktowych. Pamiętaj jednak, że możesz również dostosować swój licznik pod względem specyfikacji czujnika i długości kabla. 

W tym celu nie wahaj się skontaktować z nami, aby uzyskać szytą na miarę ofertę w najlepszej cenie. 

Dbamy o to, aby jak najszybciej dostarczyć Ci sprzęt do pomiaru temperatury.

Nie mogę znaleźć mojej sondy , jak możesz mi pomóc?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz. 

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.