Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Sonda temperatury rezystancyjnej w płaszczu - Termopara w płaszczu

Sonda w płaszczu

11 produits

W Guilcor oferujemy kilka rodzajów sond osłoniętych. Sondy te mogą być zakrzywione i uformowane w celu umieszczenia jak najbliżej mierzonego obszaru. Sondy te mają generalnie szeroki zakres pomiarowy i są używane w wielu gałęziach przemysłu.

Wszystko o
sondy osłonowe

Sonda z płaszczem jest zaprojektowana tak, aby była odkształcalna, aby móc zbliżyć czujnik jak najbliżej mierzonego obszaru. W przeciwieństwie do innych przewodów, nie ryzykujesz zerwania przewodu z osłoną przez zginanie go, jeśli przestrzegasz minimalnego promienia zgięcia.

Dzięki temu systemowi pomiarowemu opór elektryczny wzrasta wraz ze wzrostem temperatury. Następnie czujnik RTD wykorzystuje zmiany rezystancji do pomiaru różnicy temperatur. 

Aby odczyt temperatury był prawidłowy, konieczna jest znajomość wzorców rezystancji badanych materiałów. Właśnie z tego powodu do projektowania tych urządzeń pomiarowych wykorzystuje się głównie miedź, nikiel i platynę. 

Dokładniej, oto charakterystyka naszych przyrządów pomiarowych z płaszczem w Guilcor: 

  • Rezystancyjne czujniki temperatury w izolacji mineralnej posiadają stopień ochrony do IP 67 zgodnie z normą EN 60529, w zależności od rodzaju termoelementu i zastosowanej technologii produkcji.
  • Średnica osłony od 1,5 mm gwarantuje bardzo szybki czas reakcji czujnika na zmiany temperatury. 
  • Detektor termometru oporowego (RTD) jest przeznaczony do pracy w środowiskach nieagresywnych chemicznie. Ich zastosowanie należy dobrać na podstawie obudowy i przewodu odpornego na działanie temperatury i środków chemicznych.
  • Zakres pomiarowy tej sondy temperatury z płaszczem wynosi od -50 do +600 º. 

Do pomiaru temperatury termopary wykorzystują w czujniku różne metale (stal nierdzewna, miedź, żelazo, chrom itp.). Spowoduje to wytworzenie napięcia do pomiaru temperatury otoczenia (lub badanego obiektu). Tutaj kombinacja metali różni się w zależności od pożądanego zakresu temperatur (niskie lub wysokie temperatury, precyzja lub szeroki zakres). 

Termopara zapewnia również precyzyjną kontrolę temperatury. Wyróżnia się jednak przede wszystkim ceną, szybkością pomiaru i zakresami pomiarowymi. 

Oto dokładna charakterystyka tych wskaźników temperatury: 

  • Termoparowe czujniki temperatury przeznaczone są do pomiaru temperatury substancji gazowych, ciekłych lub stałych. 
  • Zakres temperatur wynosi do 1100°C w zależności od rodzaju termopary i zastosowanej technologii produkcji.
  • Termometry mogą być stosowane w dowolnym systemie sterowania zgodnym z wybranym typem sondy termopary. 
  • Sondy z płaszczem spełniają stopień ochrony IP 67 zgodnie z EN 60529.
  • Minimalna średnica jest mniejsza niż w przypadku RTD i może wynosić nawet 0.25 mm.

Szukasz czujnika temperatury z płaszczem? Możesz je łatwo znaleźć na naszej stronie. W zależności od potrzeb oferujemy kilka modeli. 

Aby uzyskać jeszcze bardziej spersonalizowaną adaptację, wiedz, że długość kabla jest dostosowana do potrzeb. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, aby opowiedzieć nam o swoim projekcie. 

Po określeniu oferty gwarantujemy szybką dostawę. I to zarówno we Francji, jak i za granicą.

Nie mogę znaleźć mojej sondy , jak możesz mi pomóc?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz. 

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.