Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Sonda temperatury ATEX - Czujnik temperatury ATEX

Sonda ATEX

10 produits

Do pomiaru temperatury w obszarach zagrożonych wybierz czujnik ATEX. Do wykonywania pomiarów temperatury potrzebne jest niezawodne i dokładne urządzenie. Szczególnie w ryzykownych środowiskach, w których jest mało miejsca na błędy. Właśnie z tego powodu firma Guilcor oferuje szeroki wybór sond ATEX.

Wszystko o
Sondy ATEX

Nasze przewodowe i głowicowe czujniki temperatury ATEX charakteryzują się sprawdzoną jakością.  

Niezależnie od wybranego modelu, oto cechy tych urządzeń do kontroli temperatury: 

  • dostępność z różnymi długościami kabli, średnicami i długościami rurek; 
  • zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz; 
  • stopień ochrony IP66 (przed kurzem i strumieniami wody) oraz IP67 (pyłoszczelny i odporny na chwilowe zanurzenie na głębokości 1 metra); 
  • Certyfikat ATEX do użytku w środowiskach zagrożonych wybuchem.

Nasze sondy pomiarowe posiadają certyfikat ATEX. Oznacza to, że spełniają one wymagania normy europejskiej dotyczącej wyrobów stosowanych w atmosferach wybuchowych. Norma ta określa zasady bezpieczeństwa dla obszarów niebezpiecznych; które mają bezpośredni kontakt z gazem (jest to strefa 1) lub które znajdują się blisko gazu (jest to strefa 2). 

Dzięki oznaczeniu EX nasze termometry i ich akcesoria (osłona termiczna, bagnet, kable itp.) są zabezpieczone przed ryzykiem wybuchu, dzięki czemu są w pełni zgodne z europejską normą ATEX. 

Czujniki temperatury ATEX dotyczą głównie zastosowań przemysłowych. 

Konkretnie, zastosowanie czujnika ATEX umożliwia pomiar temperatury w przewodach klimatyzacyjnych lub wentylacyjnych. Będą w stanie podać dokładną temperaturę kontaktu (w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita) badanych obiektów. Ale poinformują Cię również o wszelkich znaczących wahaniach temperatury. 

Nasze termometry i sondy pomiarowe działają na zasadzie określonej zależności zmiany właściwości czujnika od zmiany temperatury powierzchni. 

Detektory temperatury przeznaczone są do pracy w środowisku nieagresywnym chemicznie. Jego zastosowanie należy dobrać do temperatury i odporności chemicznej obudowy, a także kabla zasilającego.

Wreszcie nie są w stanie generować iskier

Aby upewnić się, że Twój przyrząd pomiarowy działa poprawnie (a przede wszystkim, że mierzona temperatura jest prawidłowa), istnieje wiele metod. Radzimy zastosować poniższy:

Regularnie wysyłaj sondę temperatury ATEX do certyfikowanego laboratorium kalibracyjnego.

Aby zmierzyć temperaturę otoczenia w obszarze niebezpiecznym, będziesz potrzebować sondy temperatury ATEX. Następnie znajdziesz wszystkie modele w Guilcor (przetwornik wilgotności, termometr rezystancyjny, sonda termopary itp.) o określonych właściwościach (z wyświetlaczem, złączem ze stali nierdzewnej, precyzyjnym pomiarem, zmiennym zakresem temperatur w zależności od modelu, długością kabla wykonaną na wymiar, z kablem lub bez, niskie lub wysokie temperatury itp.). 

Nie mogę znaleźć mojej sondy , jak możesz mi pomóc?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz. 

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.