Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Sonda temperatury bagnetowej

Sonda bagnetowa

5 produits

Do pomiaru temperatury łożysk silnika zaleca się użycie sondy termicznej z bagnetem. Wybierając czujnik bagnetowy, możesz precyzyjnie kontrolować temperaturę swoich urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych.

Wszystko o
sondy bagnetowe

Czujniki bagnetowe RTD, termistory lub sondy termoparowe są powszechnie stosowane do pomiaru temperatury łożysk silnika. 

Te wskaźniki temperatury są przeznaczone przede wszystkim do wykonywania pomiarów z substancji stałych. Niemniej jednak nadal można ich używać do cieczy lub gazów. 

Nakrętka bagnetowa nakręcona na sprężynę umożliwia montaż czujnika w punkcie pomiarowym. Sprężyna zapewnia wtedy optymalny kontakt z mierzonym obszarem.

Ponadto kombinacja nakrętki, sprężyny i złącza bagnetowego jest również bardzo przydatna do kompensacji zmiany odległości między nakrętką a punktem pomiarowym. 

Sonda bagnetowa służy do pomiaru temperatury łożysk silnika. 

Nasadka bagnetowa i sprężyna zapewniają wysoką niezawodność działania w odczycie temperatury. Rzeczywiście, drgania mechaniczne, rozszerzenia oraz nacisk styku gwarantują dobre sprzęganie termiczne. 

A dla większej precyzji można obrócić nasadkę bagnetową na sprężynie. Następnie możesz dostosować głębokość zanurzenia zgodnie ze swoimi potrzebami. 

Guilcor oferuje kilka modeli bagnetowych czujników temperatury. W zależności od rodzaju wybranej sondy, oto cechy, które znajdziesz dla każdego systemu pomiarowego: 

  • Koperta: stal nierdzewna
  • Średnica: do wyboru, 
  • Długość koperty: od 10 do 200 mm
  • Warianty kabla połączeniowego: PVC, ekranowany lub nie, silikon, teflon, włókno szklane
  • Stopnie ochrony: IP 50 do IP 67 zgodnie z normą EN 60529
  • Zakres temperatur (w zależności od odmiany kabla): -30 do 80°C; -40 do 105°C; -50 do 250°C; 0 do 400°C 
  • Materiał: mosiądz niklowany, stal nierdzewna
  • Rezystancja: 200 MΩ przy 500 V DC; 25 ± 3 stopnie Celsjusza
  • Maksymalna dopuszczalna przyczepność statyczna: 1kg
  • Akcesoria: osłona termometryczna, adapter bagnetowy, złącza

Sondy są zaprojektowane do pracy w nieagresywnym środowisku. 

Następnie będziesz musiał wybrać urządzenie pomiarowe zgodnie z temperaturą styku, rezystancją i kablem. 

W Guilcor znajdziesz kilka sond bagnetowych do kontroli temperatury. Nie wahaj się skontaktować z nami, aby wybrać czujnik, którego potrzebujesz. Gwarantujemy szybką dostawę do ponad stu krajów. 

Oprócz oferowania bagnetowych sond pomiarowych przedstawionych na tej stronie, Guilcor umożliwia również zaprojektowanie własnego sprzętu zgodnie z własnymi potrzebami. Na przykład możesz wybrać wymiary obudowy (pod względem średnicy i długości), użyte materiały i zakończenie obudowy.

Nie mogę znaleźć mojej sondy , jak możesz mi pomóc?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz. 

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.