Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Sondy temperatury

Sondy temperatury

Sondy temperatury umożliwiają pomiar temperatury za pomocą czujnika NTC, PTC, RTD lub innego czujnika. Te sondy przewodowe, szeroko stosowane w przemyśle, są podłączane do urządzeń w celu pomiaru i analizy ich sygnałów. Wybór czujnika temperatury zależy od zastosowania i ograniczeń jakim jest poddawany.

Zapytanie ofertowe

Co to jest sonda temperatura?

Poszukuję urządzenia do pomiaru temperatury. Nadal musisz określić rodzaj potrzebnej sondy? Aby wybrać sondę temperatury, należy wziąć pod uwagę środowisko i zastosowanie. Nie będziemy używać tej samej sondy do pomiaru temperatury silnika elektrycznego i temperatury powietrza.

Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów:

Zakres temperatur - Rozmiar - Czas reakcji - Komunikacja - Połączenia - Izolacja elektryczna - Certyfikaty - Wskaźnik ochrony - Mocowania - itp...

Wymienione poniżej parametry są głównymi, ale w zależności od dziedziny zastosowania i ograniczeń lista specyfikacji może być dłuższa. Wszystkie te względy należy wziąć pod uwagę przy wyborze sondy, a my jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię i zaoferować najbardziej odpowiedni produkt.

Czujnik temperatury kontakt

Tego typu sondy temperatury muszą być w fizycznym kontakcie z mierzonym obiektem. Wykorzystują przewodnictwo do monitorowania zmian temperatury.

Mierniki te mogą być używane do pomiaru ciał stałych, cieczy lub gazów w szerokim zakresie temperatur i charakteryzują się szybkim czasem odpowiedzi.

Czujnik temperatury zbliżeniowy

Tego typu sondy temperatury wykorzystują konwekcję i promieniowanie do pomiaru zmian temperatury. Mogą być używane do wykrywania cieczy, ciał stałych lub gazów, które emitują energię promienistą lub konwekcyjną.

Sondy te są zwykle używane do pomiaru temperatury otoczenia.

Gdzie używamy sond temperatura?

Wiele branż używa sond do pomiaru i monitorowania temperatury.

Najczęstsze to motoryzacja, medycyna i żywność. Każda branża ma specyficzne wymagania dla swoich przyrządów do pomiaru ciepła. Na przykład w przemyśle spożywczym sonda temperatury gotowania jest przydatna do określania, czy produkty są bezpieczne do spożycia. W zależności od branży kryteria wyboru różnią się: odporność na wysokie temperatury, wysoka precyzja, czas reakcji itp.

gdzie możesz dostać? czujnik temperatury?

Bez względu na rodzaj sondy, której szukasz (termopara, termistor, CTN, Pt100…), znajdziesz ją w Guilcor.

Naszym klientom udzielamy gwarancji ceny i czasu. Nasze sondy są magazynowane i wysyłane z Europy. Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi w celu uzyskania oferty.