Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Czujnik temperatury uzwojenia i uzwojenia

Sonda uzwojenia i uzwojenia

7 produits

Najlepszym sposobem monitorowania temperatury silnika elektrycznego jest użycie jednej z naszych sond temperatury uzwojeń. Sondy uzwojenia firmy Guilcor są obecnie instalowane w setkach tysięcy silników elektrycznych na całym świecie.

Wszystko o
sondy uzwojenia

Są to przewodowe czujniki temperatury zabezpieczone żywicą epoksydową i rurką termokurczliwą. 

Czujniki te wyróżniają się wysoką rezystancją elektryczną. Ich wytrzymałość dielektryczna wynosi na ogół 2.5 kV, co pozwala na instalację w większości silników dostępnych na rynku. Są również kompatybilne ze wszystkimi klasami silników do klasy H (180°C). 

Sonda uzwojenia i uzwojenia ma wiele zalet: 

  • ergonomia dzięki niewielkim rozmiarom
  • niska bezwładność cieplna
  • korzystny koszt
  • niezawodność
  • odporność na wibracje

Sondy uzwojeń i uzwojeń znajdują zastosowanie w elektronice i elektrotechnice. 

Ich najczęstszym zastosowaniem jest pomiar temperatury w uzwojeniach silników elektrycznych oraz uzwojeniach transformatorów. Mogą być również stosowane do zabezpieczania uzwojeń przed przeciążeniami, monitorowania i ograniczania regulacji temperatury w technice pomiarowej czy kontroli temperatury półprzewodników mocy, łożysk maszyn wirujących itp. 

Oprócz produktów na tej stronie, Guilcor oferuje również produkcję konkretnych produktów zgodnie z Twoimi potrzebami (silniki trójfazowe, asynchroniczne, jednofazowe, synchroniczne itp.) 

W przypadku silników trójfazowych oto kilka zaleceń: 

Zaleca się wszczepienie elektrod przed nawinięciem. Ponadto radzimy zostawić wolną przestrzeń pośrodku głowicy nawijającej na umieszczenie czujnika temperatury. 

Każde uzwojenie musi być wyposażone w sondę, którą należy umieścić na poziomie najgorętszego punktu (zwykle naprzeciwko wentylatora). W związku z tym wymagany jest dobry kontakt termiczny między nimi. Aby to zrobić, nie wahaj się ścisnąć przewodów uzwojenia. 

Podłącz przewody łączące do wolnych zacisków. 

Musi być równoległość między przewodami sondy a przewodami uzwojenia

W przypadku przegrzania silnik zostanie odłączony od sieci. Zostanie z nim ponownie połączony, gdy się ochłodzi. 

Dobrze wiedzieć: W przypadku procedur testowych napięcie pomiarowe nie może przekraczać 2,5 V prądu stałego. Poza tym istnieje ryzyko przegrzania czujnika. 

Dla profesjonalistów w tej branży niezbędne jest sprawdzenie poprawności działania silnika. W tym celu Guilcor oferuje kilka sond uzwojenia i uzwojenia.

Następnie możesz wybrać czujnik zgodnie ze swoimi potrzebami (pojedynczy, podwójny lub potrójny, długość kabla, zakres temperatur itp.). 

Po znalezieniu odpowiedniego dla siebie modelu nie wahaj się skontaktować z nami w celu uzyskania oferty szytej na miarę. Wtedy gwarantujemy szybką dostawę we Francji i za granicą. 

Element pomiarowy: Pt 100, Pt 1000, Ni 1000, NTC, PTC, KTY, inne na żądanie

Zakres temperatur pracy: klasa temperaturowa H -20 ° C do 200 ° C

Przewody połączeniowe: Teflon FEP lub PFA 0,22 mm 2

Połączenie: 2-przewodowe, 3-przewodowe lub 4-przewodowe

Certyfikat dla sondy ATEX na życzenie.

Sonda do umieszczania w uzwojeniach, maszynach wirujących, transformatorach lub innych zastosowaniach

Nie mogę znaleźć mojej sondy , jak możesz mi pomóc?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz. 

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.