Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104

Sonda termistorowa PTC

Termistor PTC (dodatni współczynnik temperaturowy) jest wrażliwym termicznie rezystorem półprzewodnikowym, którego rezystancja wzrasta wraz ze wzrostem temperatury.

WSZYSTKO O
Czujniki termistorowe PTC

Pomiarowy czujnik termistora PTC:

Rezystory krzemowe wykazują dość jednolity dodatni współczynnik temperaturowy (około + 0,77% / C) w większości zakresu ich pracy, często używany do pomiaru temperatury i kompensacji temperatury.

Termistorowy czujnik termistorowy PTC :

Wykonane z domieszkowanej ceramiki polikrystalicznej na bazie tytanitu baru (główny materiał BaTio3). Opór gwałtownie wzrasta w temperaturze Curie. Używany do :

- ochrona przed przeładowaniem

- ochrona przed przetężeniami

- ochrona przed przegrzaniem

- samoregulujące ogrzewanie

- uruchomienie silnika

- stopniowe uruchamianie oświetlenia itp.

Termistor PTC

Silikonowe termistory liniowe PTC. Te czujniki temperatury są zamknięte w szklanej obudowie z elementem odpowiadającym następującym elementom KTY84 KTY83 KTY81, R25 600, 1000, 2000 omów. Rezystancja wzrasta wraz ze wzrostem temperatury w liniowości, krzemowe czujniki temperatury działają bezawaryjnie, gdy system się przegrzewa. Co więcej, krzem jest z natury stabilny i ma bardzo długą żywotność, szeroko stosowany w wykrywaniu i sterowaniu temperaturą w napędach i silnikach.

Te termistory PTCPojedynczy i potrójny termistor PTC mają opór, który rośnie wykładniczo, gdy zbliża się punkt Curie. Nadają się do monitorowania limitów temperatury.

Na przykład:

- Aby włączyć wentylator po osiągnięciu określonej temperatury.

- Do wykrywania przegrzania uzwojeń silników elektrycznych, cewek, transformatorów, urządzeń, maszyn itp.

NIE MOGĘ ZNALEŹĆ SWOJEJ SONDY , JAK MOŻESZ MI POMÓC?

Zawsze będziemy w stanie zaoferować niezawodną, ​​precyzyjną i solidną sondę, której szukasz.

Na naszej stronie internetowej prezentujemy szeroką gamę czujników temperatury. Wiedz, że możesz również dostosować swój produkt do wszystkich specyfikacji lub złożyć wniosek, zaczynając od rysunku technicznego, aby stworzyć sondę. W tym celu zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania oferty szytej na miarę. Następnie zajmiemy się dostarczeniem sondy temperatury tak szybko, jak to możliwe.