Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104

Pomieszczeniowy czujnik temperatury - cyfrowy DS18B20

referencje GSD105R

Dostawa w ciągu 3 do 5 tygodni
  • Czujnik temperatury z wyjściem cyfrowym DS18B20.
  • Pomiar temperatury substancji gazowych.
  • Stopień ochrony IP30.
  • Działa w środowisku nieagresywnym chemicznie.

Cechy produktu Pomieszczeniowy czujnik temperatury - cyfrowy DS18B20

Czujnik pokojowy

OPIS I ZASTOSOWANIE

Ten czujnik temperatury z wyjście cyfrowe DS18B20 - GSD 105R do wnętrz przeznaczony jest do pomiaru temperatury substancji gazowych w pomieszczeniach chronionych przed wodą - np. do pomiaru temperatury w pomieszczeniach (szkoły, teatry, sale konferencyjne itp.), biurach, wnętrzach domów mieszkalnych czy nawet halach produkcyjnych. A odpowiedni projekt i wysokiej jakości materiały gwarantują sprawny pomiar temperatury.

Czujnik temperatury z wyjściem cyfrowym 1-Wire / DS18B20 - GSD 105R do wnętrz składa się z plastikowej głowicy żebrowanej w której znajduje się płytka z obwodem drukowanym oraz przetwornika do ustanowienia wyjścia cyfrowego typu DS18B20.

La zakres temperatur pracy czujnika określa tabela parametry techniczne różnych wersji czujników. Czujniki posiadają stopień ochrony IP 30 zgodnie z normą EN 60529, po modyfikacji. Zaleca się montaż na ścianie wewnętrznej na wysokości 1,5 m, w miejscach przemieszczania się ludzi, w miejscach nie narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i nie narażonych na działanie ciepła ze ścian, grzejników czy oświetlenia.

Czujnik przeznaczony jest do pracy w środowisku nieagresywnym chemicznie, zastosowanie należy dobrać w zależności od temperatury i odporności chemicznej głowicy czujnika.

DEKLARACJA, CERTYFIKACJA, KALIBRACJA

  • Producent zapewnia deklarację zgodności UE .
  • Kalibrowanie - Końcowa kontrola metrologiczna - porównanie z wzorcami lub przyrządami roboczymi - jest przeprowadzana dla wszystkich produktów. Zapewniona jest ciągłość wzorców roboczych i przyrządów pomiarowych w rozumieniu art. 5 ustawy nr 505/1990 o metrologii. Producent oferuje możliwość dostarczenia skalibrowanych czujników w laboratorium (zgodnie z wymaganiami normy EN ISO / IEC 17025) lub w akredytowanym laboratorium. 

INSTALACJA I KONSERWACJA CZUJNIKA

Czujniki są przeznaczone do montażu na ścianie lub innych powierzchniach poziomych. Do mocowania konieczne jest przygotowanie za pomocą szablonu otworów pod śruby montażowe (dostarczany z czujnikiem).
Przed podłączeniem kabla zasilającego należy oddzielić perforowaną osłonę od plastikowej podstawy.

Zdejmij pokrywę i przełóż kabel przez otwór 9mm, przyłóż podstawę do podłoża i przykręć dwoma wkrętami lub wkrętami. Długość śrub mocujących lub wkrętów do mocowania należy dobrać w zależności od grubości plastikowej podstawy. Podłącz kabel zasilający do zacisków zgodnie z rozdziałem „Okablowanie”.

„Schemat”, umieść perforowaną pokrywę na stałej podstawie i zablokuj ją, klikając. Po zamontowaniu i podłączeniu do elektrycznego urządzenia pomiarowego czujnik jest gotowy do użycia. ten czujnik nie wymaga specjalnej konserwacji. Bardziej szczegółowy opis instalacji znajduje się w instrukcji obsługi czujnika

Rodzaj czujnika  GSD 105R
Sygnał wyjściowy   1 przewód / DS18B20
Skala  -30 do 70 ° C
Dokładność pomiaru  ± 0,5 ° C w zakresie od -10 do 80 ° C
   ± 2 ° C w zakresie od -30 do 100 ° C
Napięcie zasilania (U)  3 do 5,5 V DC
Nominalne napięcie zasilania (Un)  5 V DC
Pobór / prąd zasilania  1 mA
Ochrona przed wnikaniem  IP 30 zgodnie z EN 60529 z późniejszymi zmianami
Warunki pracy  temperatura otoczenia: od -30 do 100 ° C
   wilgotność względna powietrza: max 85%
   ciśnienie atmosferyczne: od 87 do 107 kPa
Wymiary głowy  71,9 x 59 x 27 mm
Materiał głowy  LEKSAN
Zalecany przekrój drutu  Od 0,35 do 1,5 mm 2
Waga  min. 35 g

Remarque: Producent zastrzega sobie prawo do zmiany konstrukcji i parametrów technicznych produktów.

Te produkty mogą interesują Cię