Zadzwoń: + 33 2 33 61 16 70

ekspert w 
projektowanie, produkcja i dystrybucja czujników temperatury

Od ponad 35 lat wykorzystujemy nasze know-how w zakresie pomiaru temperatury
aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów z sektora przemysłowego, inżynieryjnego i badawczego na całym świecie.

Od ponad 30 lat zajmujemy się projektowaniem i produkcją czujników temperatury. W pełni kompatybilne ze wszystkimi systemami sterowania dostępnymi na rynku, zakres temperatur naszych sond rozciąga się od -200 do +1700 stopni.

Kluczowe liczby Grupa

Międzynarodowa firma...

Eksportuj więcej niż 35 % obrót

…boom…

20% wzrost w 2022 r

…i uznany w branży.

810000sond sprzedanych w 2022 roku

Nasze zaangażowanie :
produkcja sond na zamówienie dla wszystkich obszarów

Od momentu powstania elastyczność była jedną z kluczowych wartości GUILCOR, dlatego zawsze bierzemy pod uwagę ograniczenia naszych klientów, zarówno techniczne, jak i ekonomiczne.

A u nas nie ma „małych klientów”. Niezależnie od tego, czy zamawiasz 1, czy 100 000 sztuk rocznie, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci taką samą jakość usług.

Ponieważ zadowolenie naszych klientów leży u podstaw naszych priorytetów, nasze zespoły każdego dnia starają się być elastyczne i dostosowywać się do ich potrzeb.

Jacques Guillon (syn), prezydent

nieznacznie historii
Kluczowe daty GUILCOR

1987 Powstanie Guilcora

JACQUES GUILLON
Założyciel firmy GUILCOR

1997 Rozwój asortymentu sond PT100, Pt1000, KTY oraz termopar

Jacques GUILLON (syn)
Dołączył do firmy w 1997 roku i był początkiem dywersyfikacji asortymentu produktów grupy.

2013 Certyfikat ISO9001

2017

Elrick GUILLON (wnuk)
Dołączył do firmy w 2017 roku jako przedstawiciel handlowy. Zajmuje się również usprawnianiem komunikacji.

2023 Przejście ISO14001

Historia grupy GUILCOR rozpoczyna się w 1987 roku, kiedy to Jacques GUILLON, będąc sprzedawcą w firmie LEROY SOMER, postanawia stworzyć firmę dostarczającą sondy termistorowe PTC w celu poprawy ochrony termicznej w zakresie silników elektrycznych. Jego były pracodawca będzie jego pierwszym klientem, pomysł się sprawdza i narodziła się firma GUILCOR.

10 lat później to jego syn Jacques GUILLON drugi tego imienia, który z kolei wykazał się umiejętnością uchwycenia ducha czasów, zdecydował się na poszerzenie oferty czujników temperatury o sondy PT100, Pt1000, KTY oraz termopary. Od tego dnia GUILCOR poszerza swoją bazę klientów i kontynuuje rozszerzanie swojego asortymentu poprzez integrację w 2003 roku sond termistorowych CTN, które można dostosować do nowych obszarów zastosowań. W ten sposób GUILCOR stanie się z czasem jednym z wzorców w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji czujników temperatury. Dziś grupa utrzymuje silną dynamikę i dąży do przekroczenia miliona sprzedawanych sond rocznie.

Nasze procesy

Kluczowe elementy

ISO 9001 i wkrótce ISO 14001

150 000 czujniki i termometry w magazynie

Aby 3 5 tygodni czasu produkcji

Niestandardowy proces produkcji czujnika

Definicja potrzeby z klientem

W zależności od znajomości Twoich potrzeb, wnosimy naszą wiedzę, aby wspólnie z Tobą określić typ czujnika, który będzie najbardziej odpowiedni: kształt, użyteczność, certyfikaty, ograniczenia mechaniczne i wymiarowe itp.

Propozycja techniczna

Po dokładnym określeniu Twoich potrzeb dostarczamy rysunki techniczne w 2 lub 3D oraz całą dokumentację charakterystyki technicznej oferowanego produktu.

Ustalanie kosztorysowania i szacowanie terminów produkcji

Na podstawie tych elementów szacujemy prototypy, serie oraz ewentualnie narzędzia i maszyny oraz ustalamy terminy produkcji.

Dostarczenie prototypów

Zgadzamy się ? Idealnie, dostarczamy następnie prototypy do walidacji wymiarowej i funkcjonalnej naszych produktów w laboratorium, a także do walidacji certyfikatów lub powiązanej dokumentacji.

Próba przed serią

Przed uruchomieniem produkcji na Państwa sprzęcie instalowane są egzemplarze przedseryjne, aby sprawdzić, czy nie trzeba już wprowadzać żadnych modyfikacji technicznych.

Uruchomienie faktycznej produkcji i dostawy produktów w uzgodnionych terminach

Nasze standardy jakości

dzisiaj ISO 9001 od 2013

jutro ISO 9001

Nasze spółki zależne

Grupa GUILCOR i…

Wraz z utworzeniem swoich spółek zależnych grupa GUILCOR restrukturyzuje swoją organizację w celu oddzielenia działalności projektowej i produkcyjnej od dystrybucji wśród klientów innego sprzętu związanego z sondami temperatury.

Rzeczywiście, po rozwoju grupy w ostatnich latach, ten krok stał się konieczny zarówno pod względem organizacji, jak i doprecyzowania jej oferty. Nasza historyczna i główna działalność związana z projektowaniem, produkcją i dystrybucją sond temperatury jest zatem zgrupowana pod nazwą CZUJNIK GUILCOR. Produkty te są skierowane do profesjonalistów z branży i są wykorzystywane w tak różnych dziedzinach, jak medycyna, motoryzacja czy przetwórstwo spożywcze.

Sondy temperatury Guilcor

Termometr

Inteligentny czujnik

Zabezpieczenie termiczne (przekaźnik)

…spółki zależne

Aby zaspokoić uzupełniające się potrzeby naszych klientów, grupa GUILCOR nawiązała wyłączne partnerstwo dystrybucyjne, z których wszystkie mają wspólny punkt pracy z sondami temperatury GUILCOR.

Termometr zawsze zawiera czujnik, a czasami sondę. Nasza filia oferuje wszelkiego rodzaju termometry, od elektronicznych po podczerwone, mechaniczne czy wielopomiarowe w różnych dziedzinach zastosowania: kulinarnych, medycznych, przemysłowych...

Ta spółka zależna specjalizuje się w podłączonych czujnikach do wszystkich rodzajów pomiarów (temperatura, wilgotność, ciśnienie, CO2 itp.), które nie tylko wyświetlają mierzone wartości, ale przede wszystkim są w stanie przesyłać te informacje za pośrednictwem żądanego trybu komunikacji (Ethernet, Wi-Fi , 4G…).

Ta spółka zależna specjalizuje się w sprzęcie do monitorowania temperatury. Te sterowniki i termostaty sygnalizują nadmierną temperaturę lub przegrzanie i służą do monitorowania urządzeń elektrycznych (silników, generatorów, oporników grzewczych itp.).