Zadzwoń: + 33 2 33 61 16 70

Termostaty bimetaliczne

Gdy temperatura jest niska, styki są zwarte, a prąd przepływa przez termostat. Gdy temperatura jest wysoka, jeden metal rozszerza się bardziej niż drugi, a spojony pasek bimetaliczny wygina się do góry, aby otworzyć styki, zapobiegając przepływowi prądu.Termostat jest wykonany z dwóch termicznie różnych metali połączonych tyłem do siebie.

Zamknięcie termostatuOtwarcie termostatu


Istnieją dwa główne typy taśm bimetalicznych oparte głównie na ich ruchu pod wpływem zmian temperatury. Istnieją typy „zatrzaskowe”, które powodują natychmiastowe działanie typu „WŁ. / WYŁ.” Lub „WYŁ. / WŁ.” Na styki elektryczne w ustawionym punkcie temperatury, i wolniejsze typy „wolno działające”, które zmieniają się stopniowo wraz ze zmianą temperatury .

Termostaty natychmiastowego działania są powszechnie stosowane w naszych domach do regulacji nastawy temperatury piekarników, żelazek, zbiorników ciepłej wody. Mogą być również montowane na ścianach w celu sterowania systemem ogrzewania domu.

Termostaty wolno działające zwykle składają się z bimetalicznej cewki lub spirali. Chociaż są bardzo ekonomiczne i dostępne w szerokim zakresie temperatur, standardowe termostaty zatrzaskowe mają jedną główną wadę: mają dużą histerezę między otwieraniem a zamykaniem styków elektrycznych.

Dlatego zakres oscylacji temperatury może być dość duży. Dostępne w handlu termostaty bimetalowe do użytku domowego mają śruby do regulacji temperatury, które umożliwiają dokładniejsze ustawienie żądanej nastawy temperatury i poziomu histerezy.