Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104

Połączony czujnik

6 produits

Sonda kombinowana - 5 czujników w jednej sondzie 

Ze względu na rosnące wymagania dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach poszerzamy naszą ofertę czujników temperatury wewnętrznej o inne mierzone wartości fizyczne. Opracowaliśmy kombinowane czujniki wewnętrzne, które mierzą temperaturę powietrza, wilgotność względną powietrza, stężenie CO2 w atmosferze, ciśnienie atmosferyczne oraz ilość zanieczyszczeń w atmosferze LZO.

Sonda CO2 - protokół CAN

Sonda kombinowana STHCPV - CAN

Połączony wewnętrzny czujnik temperatury, wilgotności względnej, CO 2, ciśnienia atmosferycznego i VOC - STHCPV 104 to c ...

Do czego służy kombinowany czujnik pokojowy?

Pomiar temperatury otoczenia

Jest to najważniejsza cecha kombinowanej sondy temperatury. Umożliwi to następnie dostosowanie systemów grzewczych (grzejniki elektryczne, bezwładność, ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, pompa ciepła itp.) w celu uzyskania optymalnego komfortu cieplnego. Możesz nawet zaoszczędzić energię, ponieważ to urządzenie ułatwia odpowiednią regulację ogrzewania. 

Tutaj zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na zakres temperatur i poziom dokładności czujnika. 

Wilgotność w powietrzu

Aby oddychać zdrowym powietrzem, wskazane jest utrzymywanie wilgotności na poziomie od 30 do 70%. 

Powyżej 70% grzyby, roztocza i pleśnie mogą rozwijać się szybciej. A zatem również ryzyko alergii. 

I odwrotnie, jeśli powietrze jest zbyt suche, mogą pojawić się również inne problemy z oddychaniem. Nie wspominając o swędzeniu oczu, odczuciu dyskomfortu i proliferacji bakterii.

Dlatego ważne jest, aby kontrolować poziom wilgotności w domu za pomocą połączonego termostatu pokojowego. 

Stężenie CO2

Stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu powinno być ograniczone do 600 ppm. Poza tym długotrwała ekspozycja może być niebezpieczna dla zdrowia, a pierwsze objawy mogą być szybko odczuwalne (trudności z koncentracją, zaburzenia snu, bóle głowy, bóle ciała itp.). 

Aby poznać poziom CO2, jest połączony czujnik wewnętrzny. Jeśli stwierdzisz, że limit został przekroczony, najwyższy czas przewietrzyć pomieszczenie. 

Ponownie zwróć uwagę na zakres pomiarowy i poziom dokładności czujnika temperatury. 

ciśnienie atmosferyczne 

Ciśnienie atmosferyczne wpływa na przyszłe warunki pogodowe. Dzięki sondzie pomiarowej możesz łatwiej przewidzieć pogodę na kilka następnych godzin. 

Ilość zanieczyszczeń

Tutaj ponownie sonda kombinowana wskazuje ilość zanieczyszczeń (lotnych związków organicznych (LZO), pestycydów, roztoczy, pleśni, formaldehydów, alergenów zwierzęcych itp.) obecnych w pomieszczeniu. 

A jeśli twój dom jest zbyt zanieczyszczony, będziesz musiał wyeliminować te organizmy, wietrząc lub oczyszczając pomieszczenie. 

Jak wybrać pomiędzy wszystkimi połączonymi sondami temperatury?

Aby dostosować się do każdej z Twoich potrzeb, oferujemy sondy pokojowe z kilkoma czujnikami do pomiaru różnych wskaźników. Chodzi o to, aby zapewnić Ci jak najczystszą jakość powietrza. 

Oprócz różnych czujników umożliwiających poznanie poprzednich wskaźników, wybór czujnika temperatury musi być również dokonany zgodnie z jego charakterystyką, taką jak: 

  • Poziom zużycia: pomysł polega na znalezieniu czujnika pokojowego, który nie zużywa zbyt dużo, aby obniżyć rachunki za energię. 
  • Stopień ochrony: jest to szczelność Twoich urządzeń pomiarowych, zarówno przed kurzem, jak i przed wodą czy kroplami. To powiedziawszy, ponieważ są to czujniki wewnętrzne, nie muszą zapewniać ochrony przed deszczem. 
  • Wymiary: do domu lub nawet do biura, Guilcor oferuje termostaty pokojowe o niewielkich rozmiarach, zapewniające maksymalną dyskrecję. 

Gdzie znaleźć jego sondę kombinowaną?

Aby znaleźć niezawodne, wydajne i precyzyjne przyrządy pomiarowe, przejdź do Guilcor. Oferujemy szeroką gamę połączonych sond, aby dostosować się do wszystkich Twoich potrzeb. Dzięki działaniu wszystkich czujników możesz kontrolować jakość otaczającego powietrza. 

Teraz wystarczy wybrać sondę, która odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat czujników temperatury, cen lub terminów dostawy.