Zadzwoń: + 33 2 33 61 16 70
Rejestrator temperatury - rejestrator danych

Rejestratory

Co to jest rejestrator danych?

Datalogger (zwany także rejestratorem temperatury) to urządzenie elektroniczne, które rejestruje dane dotyczące temperatury w czasie lub zgodnie z jego lokalizacją. Przechwytuje swoje dane za pomocą zintegrowanego instrumentu lub zewnętrznych czujników.

Termometry rejestrujące temperaturę są coraz częściej oparte na procesorze cyfrowym (lub komputerze). Zwykle są małe, zasilane bateryjnie, przenośne i wyposażone w mikroprocesorową pamięć wewnętrzną do przechowywania danych z czujników.

Niektóre Rejestratory współpracują z komputerem i używają oprogramowania do jego aktywacji, a także do wyświetlania i analizowania zebranych danych. Podczas gdy inne mają lokalne urządzenie interfejsu (klawiatura, ekran LCD) i mogą być używane jako samodzielne urządzenie. 

Jedną z głównych zalet korzystania z Dataloggerów jest możliwość automatycznego gromadzenia danych 24 godziny na dobę. 

Po aktywacji rejestratory temperatury są zwykle rozmieszczane i pozostawiane bez nadzoru w celu pomiaru i rejestrowania informacji przez cały okres monitorowania. Pozwala to mieć pełny i precyzyjny obraz monitorowanych warunków środowiskowych.

Termometry rejestrujące są idealne do następujących zastosowań: 

- Transport towarów

- Kontrola temperatury budynku (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) 

- Kontrola żywności 

- Przechowywanie szczepionki w placówkach medycznych

Jak mogę uzyskać dostęp do danych zapisanych przez rejestrator danych?

Istnieją różne sposoby przeglądania zapisanych danych w zależności od wybranego urządzenia. 

Rzeczywiście, niektóre urządzenia zapewniają bezpośredni dostęp do danych za pośrednictwem wyświetlaczy lub systemu drukowania. 

Z drugiej strony możliwe jest również przesyłanie danych przechwyconych przez Twój rejestrator temperatury. Albo za pomocą systemu przewodowego, albo połączenia bezprzewodowego. Możesz więc wyodrębnić swoje dane na komputerze, tablecie i telefonie komórkowym. (W zależności od wybranego modelu) Wystarczy pobrać odpowiednie oprogramowanie.