Europa: + 33 2 33 61 16 70 | Ameryka: +1 438 800 6104
Sonda wilgotności

Sonda wilgotności

Sondy wilgotności umożliwiają pomiar wilgotności za pomocą różnych czujników. Sondy te, szeroko stosowane w przemyśle, można podłączyć lub nie do urządzeń umożliwiających pomiar i analizę ich sygnałów. Wybór czujnika wilgotności zależy od zastosowania i ograniczeń, jakim jest poddawany.

Zapytanie ofertowe

Co to jest sonda wilgotność?

Poszukuję miernika wilgotności. Czy nadal musisz określić, jakiego typu sondy potrzebujesz? Aby wybrać sondę wilgotności, należy wziąć pod uwagę środowisko i zastosowanie. Nie będziemy używać tej samej sondy do pomiaru wilgotności gleby i wilgotności powietrza.

Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów:

Zakres temperatur - Rozmiar - Czas reakcji - Komunikacja - Połączenia - Izolacja elektryczna - Certyfikaty - Wskaźnik ochrony - Mocowania - itp...

Wymienione poniżej parametry są głównymi, ale w zależności od dziedziny zastosowania i ograniczeń lista specyfikacji może być dłuższa. Wszystkie te względy należy wziąć pod uwagę przy wyborze sondy, a my jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię i zaoferować najbardziej odpowiedni produkt.

Sonda wilgotności przewodowy

Tego typu sondy wilgotności to urządzenia pomiarowe, które wykorzystują kabel do podłączenia samej sondy do urządzenia pomiarowego lub systemu sterującego.

To połączenie przewodowe umożliwia przesyłanie danych dotyczących wilgotności pomiędzy sondą a urządzeniem pomiarowym. Sondy te muszą być instalowane blisko urządzenia pomiarowego ze względu na ograniczony zasięg kabla.

Sonda wilgotności bezprzewodowy

Tego typu sondy wilgotności są urządzeniami samodzielnymi i nie wymagają połączenia przewodowego z urządzeniem pomiarowym. Oferują większą swobodę rozmieszczenia, ponieważ nie są ograniczone zasięgiem kabla.

Można je umieścić w miejscach oddalonych od urządzenia pomiarowego. Mogą one jednak podlegać zakłóceniom w transmisji danych, co może mieć wpływ na wiarygodność pomiarów.

Gdzie używamy sond wilgotność?

Wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje sondy do pomiaru i monitorowania wilgotności.

Najpopularniejsze to rolnictwo, medycyna i żywność. Każda branża ma specyficzne wymagania dotyczące swoich przyrządów pomiarowych. Na przykład w przemyśle spożywczym czujnik wilgotności jest przydatny w celu zapewnienia jakości, bezpieczeństwa i trwałości produktów. W zależności od branży kryteria wyboru są różne: odporność na wysokie temperatury, wysoka precyzja, czas reakcji itp.

gdzie możesz dostać? sonda wilgotności?

Bez względu na to, jakiego rodzaju sondy szukasz, znajdziesz ją w Guilcor.

Naszym klientom udzielamy gwarancji ceny i czasu. Nasze sondy są magazynowane i wysyłane z Europy. Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi w celu uzyskania oferty.